Mikrobiologinja nujno potrebuje službo!

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. feb 2007 17:59

ja, atina, skor stanovska kolega; s to razliko da za pedagogiko Ti rabiš nekaj izpitov, jaz pa 3,4 letnik in diplomo; drugače sem pa jaz Zate vedel; pač včasih preberem zgodovino na čveku

 

hvala vsem za pomoč, ni vrag da se nekje ne bi nekaj našlo. govori se, da kdor hoče delat, bo dobil službo. upam, da bo tudi vsaj bolj ali manj po mojih željah in predvsem sposobnostih

 

LP 

Drejček

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. feb 2007 18:28

Drejcek, jaz sem tudi vpisana v 3. letnik pedagoške smeri! (manjka mi pa res samo nekaj izpitov, ker nekaj se mi jih prizna). Sošolka je pa s kemijskega inženirstva, ona mora narediti več izpitov.

 

Sicer za prof. kemije tudi ni nekega groznega povpraševanja ... 

Atina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. feb 2007 23:18

Ojoj, moja hčera pa gre jeseni na kemijo - srednja šola in tule ste me prav prestrašili. Meni se je pa zdelo, da je pri nas pravzaprav zelo veliko firm, kjer potrebujejo tak kader - Krka, Etol, Aero, Cinkarna, Cetis, TKI, pa še cel kup privatnih, pa zdravstvo,.... lp, vanjatajnsek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

18. feb 2007 8:04

vanjatajnsek, katero področje ti pa danes zagotavlja zaposlitev čez 4, 6, 8 let????? Mnenja sem, da se mora človek izobraževati na področju, ki ga zanima, hkrati pa se zanimati za marsikaj.

Nikakor so ne predstavljam, da nekdo izbere neko smer, ki ga niti od daleč ne zanima, (pa je menda deficitarno) se šola na srednji šoli, pa še naprej,...... Tudi, če bo dobil službo - bo zdržal celo življenje v nečem, kar ga ne zanima?????

Pa prosim, povejte mi eno področje, ki je danes (z garancijo, da bo ostalo enako do takrat, ko bo nekdo, ki se danes vpisuje v srednjo šolo, na visoko šolo ali na univerzitetni šzudij, saj je skoraj vseeno) deficitarno.

 

rimljanka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. feb 2007 10:28

A misliš, da čez 20 let ne bomo rabili več zdravnikov? Pa čez dvajset let bomo vsi postali kulturni in ne bomo delali več prekrškov in bog-ne-daj kaznivih dejanj, pa otroc se tudi ne bodo več rojeval, pa jedli tud ne bomo več, pa umirali tud ne,....... vanjatajnsek

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

18. feb 2007 11:01

Zivjo Ko smo že pri naravoslovju in službah, potrebuje kdo geologa? lp Tajkec tajkec

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. feb 2007 14:28

tu bi se kar stinjalz rimljanko , študira je treba nekaj kar te zanima in če te res zelooooo zanima, potem boš verjetno tudi dobil službo na tem področju. Seveda ne nujno takoj, seveda moraš bit med boljšimi, recimo, če češ zbirat, seveda lahko najprej delaš kaj drugega, ampak jaz verjamem v srečo, ne v veze!

 

ja,policaje, zdravnike in posledično pogrebnike bomo vedno rabili, ampak to še ne pomeni, da bi si želela, da moj otrok postane pogrebnik ali policaj... Vsaj tisih 5 let, kolikor traja študij, naj dela nekaj, kar ga zanima, v službi itak moraš potem delat navadno še kaj drugega:)

 

cimetovka, atina in drejček,službo v farmaciji sigurno lahko dobite, samo se je pa treba pripravit tudi na to... Nikakor ne morete pričakovat, da vas bo nekdo vzel za produktnega vodjo brez tovrstnih izkušenj, torej, treba je začet nižje - pri strokovnih sodelavcih, te ves čas kdo rabi, razen pred novim letom. In seveda ne pričakovat, da vam bojo odgovorili na prvo prošnjo, če pa nikoli ne odgovorijo, potem prošnja ni dobro sestavljena, sem direktna, ampak tako je...

KO vas povabijo na interviju, se morate osredotočit na svoje prodajne lastnosti, torej na komunikativnost, zavzetos, prijaznost, prepričljivost,... ne toliko na strokovno znanje, ker jih to ne zanima toliko, ker kar boste rabili vedet, se boste itak morali naučit in dokazovat s testi...

 

Mene to delo čisto nič ne mika, ampak ko mi poteče pogodba tu, je čisto verjetno, da bom delala to, dokler pač ne najdem nič boljšega... In na intrevjuju bom seveda probala dat vtis, da si te službe najbolj na svetu želim... To jim veliko pomeni... 

Veri

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

18. feb 2007 16:04

 Veri,

zdravo. Ne vem kaj si po izobrazbi. Vendar ti moram povedat, da če že prideš do razgovora za strokovnega sodelavca je prava stvar, ki te vprašajo ali že imate izkušnje v prodaji. In ti jim sevda praviš, da ne in takoj avtomatsko odpadeš. Tak, da ne govori da sigurno lahko dobimo službo v farmaciji. Ker sem bila že na nekaj takih razgovorih in avtomatsko odpadeš, če nimaš izkušenj v marketingu ali prodaji. Lahko greš še čez toliko testov in razgovorov ampak, če nimaš izkušenj iz tega področja jih pač ne zanimaš.

 

In ko praviš, da če ti ne odgovorijo na prošnjo le-ta ni strokovno pripravljena to ne drži. Določena podjetja pač ne pišejo nazaj odgovorov, čeprav bi jih po zakonu morala, se pač najdejo določeni ljudje, ki se jim zdi to brezveze.

 

Sej vem , da se slej ko prej bo našla služba. Sam jaz jo rabim sedaj in ne čez eno leto ali pa dve.

cimetovka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. feb 2007 16:40

Nisem iz naravoslovnih krogov, sem pa šla študirat tisto, kar sem si želela od 12. leta dalje. Z vmesnim kiksom, ko me je širša familija uspela pregovoriti, da naj grem študirat nekaj takega, da bom tudi kaj zaslužila. Sem vpisala ekonomijo, po polovici leta povedala mojim najbližjim, kar sem jim imela, izpisat me je šla sestra, pa sem se vpisala na FF na zgodovino in to nepedagoško, da sem si ja še zmanjšala možnosti za službo. Pa sem spet 5 let poslušala, da ne bom nikoli našla službe. Pa sem jo in to na isti dan, kot sem diplomirala. In poslala k  svoje veleumne strice in tete. Loni Makaroni

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

18. feb 2007 17:44

Joj, Loni, sem tak vesela za tebe. Še posebej zato, ker imam tudi sama take pametne tetke in stričke. Si me spomnila na tisti čas v četrtem letniku srednje šole, ko se začnejo neskončna vprašanja "kam se boš pa vpisala". In potem, ko jim poveš, namesto, da bi te podpirali in pohvalili tvojo izbiro, začnejo komentirati kaj vse je slabo v tisti panogi.

Žal vsem ostalim ne morem pomagat pri iskanju zaposlitve, lahko pa vam samo zaželim čim več sreče. 

vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti